KONST / Litografier / Färglitografi 6503500
*
nr 650 3500
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), -85, Nypon, PT, 42x57
Kondition: saknar glas
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 augusti 2010
kl 18:52:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/8 13:20:35
1
Vinnande bud
9/8 15:08:55
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nypon svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:54
*
Evy Låås
Kondition: saknar glas
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
nr 650 3500
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), -85, Nypon, PT, 42x57
Kondition: saknar glas
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/8 13:20:35 | 1 | Vinnande bud |
9/8 15:08:55 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nypon svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:54